Fulgi de Cereale
Iaurt cremos cu un mix crocant de fulgi de cereale, pe care îl poți savura rapid și ușor.
Iaurt cremos cu un mix crocant de fulgi de cereale, pe care îl poți savura rapid și ușor.
| Informații nutriționale | |
|---|---|
| Valoare energetică | 443kJ/105kcal |
| Grăsimi | 1,6g |
| din care Acizi graşi saturaţi | 1g |
| Glucide | 15,9g |
| din care Zaharuri | 9,4g |
| Fibre | 1,6g |
| Proteine | 5,8g |
| Sare | 0,28g |
| Calciu | 120mg |
Încearcă combinații surprinzător de crocante în fiecare dimineață
Iaurt cremos cu miliarde de fermenți Bifidus ActiRegularis, la care am adăugat fulgi crocanți de cereale, de care te poți bucura rapid și ușor.
| Gramaj | 168g |
| Gamă de produse | Mic Dejun |
Produsul conține
Ingredientele
Ingrediente iaurt: lapte degresat pasteurizat, proteine din lapte, smântână, zahăr, fermenți de iaurt, ferment Bifidus Actiregularis (CNCM I-2494 min. 4x10^9 UFC/porție).
Iaurtul poate conține urme de gluten, migdale, alune și nuci.
Ingrediente topping de fulgi de cereale (11%): fulgi de porumb (50%) [griș de porumb, fibre de grâu, zahăr, sare, extract de malț de orz, emulsifiant (mono- și digliceride ale acizilor grași)], fulgi de grâu cu tărâțe de grâu (50%) [făină integrală de grâu, tărâțe de grâu, zahăr, extract de malț de orz, sare, emulsifiant (mono- și digliceride ale acizilor grași)].
Toppingul poate conține urme de lapte și soia.
Consumă Activia ca parte a unei alimentații echilibrate și diversificate și a unui stil de viață activ.















