Granola, Căpșuni și Zmeură
Iaurt cremos cu miliarde de fermenți Bifidus ActiRegularis, completat cu un mix crocant de granola, căpșuni și zmeură, ca să te bucuri de o combinație fresh și delicioasă, rapid și ușor.
Iaurt cremos cu miliarde de fermenți Bifidus ActiRegularis, completat cu un mix crocant de granola, căpșuni și zmeură, ca să te bucuri de o combinație fresh și delicioasă, rapid și ușor.
| Informații nutriționale | |
|---|---|
| Valoare energetică | 469kJ/111kcal |
| Grăsimi | 2,6g |
| din care Acizi graşi saturaţi | 1g |
| Glucide | 15,1g |
| din care zaharuri | 9,8g |
| Fibre | 1,8g |
| Proteine | 5,8g |
| Sare | 0,16g |
| Calciu | 120mg |
Încearcă combinații surprinzător de crocante în fiecare dimineață
Iaurt cremos fără zahăr adăugat* cu miliarde de fermenți Bifidus ActiRegularis, cu un mix crocant de fulgi de porumb.
*Fără zaharuri adăugate, conține zaharuri prezente în mod natural. Topper-ul conține zahăr adăugat.
| Gramaj | 168g |
| Gamă de produse | Mic Dejun |
Produsul conține
Ingredientele
Ingrediente iaurt: lapte degresat pasteurizat, proteine din lapte, smântână, zahăr, fermenți de iaurt, ferment Bifidus Actiregularis (CNCM I-2494 min. 4x10^9 UFC/porție).
Iaurtul poate conține urme de gluten, migdale, alune și nuci.
Ingrediente topping de granola și fructe roșii (12%): fulgi de ovăz (53,1%), zahăr, oligofructoză, alac, ulei de floarea soarelui, cereale crocante (4%) (orez, făină de ovăz extrudată, germeni de grâu, malț de orz, sare), semințe de chia (Salvia hispanica) (4%), făină de grâu, zmeură liofilizată (3%), căpșuni liofilizate (1,5%), sare.
Toppingul de granola poate conține urme de lapte, soia, alune, migdale, nuci pecan, caju și susan.
Iaurtul conține calciu care contribuie la funcționarea normală a enzimelor digestive. Consumă Activia ca parte a unei alimentații echilibrate și diversificate și a unui stil de viață activ.













