Căpșuni și Fulgi de Cereale
Iaurt cremos cu căpșuni si un mix crocant de fulgi de cereale pe care il poti savura rapid și ușor.
Iaurt cremos cu căpșuni si un mix crocant de fulgi de cereale pe care il poti savura rapid și ușor.
| Informații nutriționale | |
|---|---|
| Valoare energetică | 443kJ/105kcal |
| Grăsimi | 1,5g |
| din care Acizi graşi saturaţi | 0,9g |
| Glucide | 16,5g |
| din care Zaharuri | 9,9g |
| Fibre | 1,7g |
| Proteine | 5,5g |
| Sare | 0,28g |
| Calciu | 120mg |
Încearcă combinații surprinzător de crocante în fiecare dimineață
Iaurt cremos cu căpșuni și miliarde de fermenți Bifidus ActiRegularis la care am adăugat fulgi crocanți de cereale, de care te poți bucura rapid și ușor.
| Gramaj | 168g |
| Gamă de produse | Mic Dejun |
Produsul conține
Ingredientele
Ingrediente iaurt cu căpșuni: lapte degresat pasteurizat, proteine din lapte, căpșuni 4,9%, smântână, zahăr, amidon modificat, concentrat de morcov negru, agenți de îngroșare (pectine), concentrat de suc de lămâie, concentrat de suc de morcov, arome naturale, minerale din lapte, fermenți de iaurt, ferment Bifidus Actiregularis (CNCM I-2494 min. 4x10^9 ufc/porție).
Iaurtul poate conține urme de gluten, migdale, alune și nuci.
Ingrediente topping de fulgi de cereale (11%): fulgi de porumb (50%) [griș de porumb, fibre de grâu, zahăr, sare, extract de malț de orz, emulsifiant (mono- și digliceride ale acizilor grași)], fulgi de grâu cu tărâțe de grâu (50%) [făină integrală de grâu, tărâțe de grâu, zahăr, extract de malț de orz, sare, emulsifiant (mono- și digliceride ale acizilor grași)].
Topping-ul poate conține urme de lapte și soia.
Iaurtul conține calciu care contribuie la funcționarea normală a enzimelor digestive. Consumă Activia ca parte a unei alimentații echilibrate și diversificate și a unui stil de viață activ.
















