Multicereale
Iaurt cremos Activia la care am adăugat combinații de cereale crocante pentru un mix hrănitor.
Iaurt cremos Activia la care am adăugat combinații de cereale crocante pentru un mix hrănitor.
| Informații nutriționale | |
|---|---|
| Valoare energetică | 371kJ/88 kcal |
| Grăsimi | 2,9g |
| din care Acizi graşi saturaţi | 1,8g |
| Glucide | 11,1g |
| din care Zaharuri | 10,3g |
| Fibre | 1,35g |
| Proteine | 3,8g |
| Sare | 0,09g |
| Calciu | 114g (14%**) |
Fă-ți timp pentru un mix gata preparat
O combinație de iaurt cremos Activia cu miliarde de fermenți Bifidus ActiRegularis și cereale crocante.
| Gramaj | 125g |
| Gamă de produse | Cereale integrale |
| Aromă | Multicereale |
Produsul conține
Ingredientele
Ingrediente: lapte pasteurizat degresat, smântână, zahăr, proteine din lapte, [fulgi de grâu 0,5%, fulgi de orz 0,3%, piure de mere concentrat 1%, tărâțe de grâu 0,2%, fulgi de ovăz 0,2% (cu adaos de: apă, oligofructoză, zahăr, amidon modificat, arome naturale, suc de lămâie concentrat, agent de îngroșare (pectine), minerale din lapte], fermenți de iaurt, fermenți Bifidus ActiRegularis (4x109 UFC/porție). 1 porție = 125 g.
Ambalat pe o linie care procesează produse ce conţin secară, nuci, alune, migdale, ou.
Iaurtul conține calciu care contribuie la funcționarea normală a enzimelor digestive. Consumă Activia ca parte a unei alimentații echilibrate și diversificate și a unui stil de viață activ.













