Musli
Iaurt cremos Activia la care am adăugat musli pentru un mix hrănitor și crocant
Iaurt cremos Activia la care am adăugat musli pentru un mix hrănitor și crocant
| Informații nutriționale | |
|---|---|
| Valoare energetică | 376kJ/90kcal |
| Grăsimi | 2,9g |
| din care Acizi graşi saturaţi | 1,7g |
| Glucide | 11,5g |
| din care Zaharuri | 10,3g |
| Fibre | 1,41g |
| Proteine | 3,8g |
| Sare | 0,09g |
| Calciu | 111mg (14%**) |
Fă-ți timp pentru un mix gata preparat
O combinație de iaurt cremos Activia cu miliarde de fermenți Bifidus ActiRegularis și musli
| Gramaj | 125g |
| Gamă de produse | Cereale integrale |
| Aromă | Musli |
Produsul conține
Ingredientele
Ingrediente: lapte pasteurizat degresat, smântână, zahăr, proteine din lapte, musli 3,5% [grâu 1,4%, stafide 1,2%, crupe de ovăz 0,3%, tărâțe de grâu 0,3%, alune 0,1%, migdale 0,1%, nuci 0,1%, cu adaos de: apă, oligofructoză, zahăr, amidon modificat, suc de lămâie concentrat, arome naturale, agent de îngroșare (pectine), minerale din lapte], fermenți de iaurt, fermenți Bifidus ActiRegularis (4x109 UFC/porție). 1 porție = 125 g.
Ambalat pe o linie care procesează produse ce conţin secară, ou, orz.
Iaurtul conține calciu care contribuie la funcționarea normală a enzimelor digestive. Consumă Activia ca parte a unei alimentații echilibrate și diversificate și a unui stil de viață activ.















