Kefir Capsuni
Kefir catifelat cu Căpșuni fabricat cu 16 tulpini, ce conține un mix unic de drojdii de Kefir și Bifidus Actiregularis.
Kefir catifelat cu Căpșuni fabricat cu 16 tulpini, ce conține un mix unic de drojdii de Kefir și Bifidus Actiregularis.
| Informații nutriționale | |
|---|---|
| Valoare energetică | 303kJ/72kcal |
| Grăsimi | 3,1g |
| din care Acizi graşi saturaţi | 2,0g |
| Glucide | 7,9g |
| din care Zaharuri | 7,8g |
| Proteine | 3,1g |
| Sare | 0,12g |
| Calciu | 90mg (11%**) |
Bucură-te de gustul delicat și textura catifelată a Activia Kefir, acum și cu Capsuni, oriunde te-ai afla!
Activia Kefir contribuie la diversitatea florei tale intestinale cu un mix unic de drojdii de kefir și Bifidus Actiregularis.
| Gramaj | 280g |
| Gamă de produse | Kefir |
Produsul conține
Ingredientele
Ingrediente: lapte pasteurizat degresat, smântână pasteurizată, zahăr, piure de căpșuni (1%), amidon modificat, lapte praf degresat, concentrat de morcov și morcov negru, suc concentrat de lămâie, arome naturale, ferment Bifidus ActiRegularis (4x109 UFC / porție), culturi de chefir și alte culturi lactice.
Poate conține urme de cereale care conțin gluten (grâu, ovăz, orz și secară).
Iaurtul conține calciu care contribuie la funcționarea normală a enzimelor digestive. Consumă Activia ca parte a unei alimentații echilibrate și diversificate și a unui stil de viață activ.







